Oferta Koncertowa

Nasze przesłanie:    „Popularyzujemy i promujemy folklor podlaski oraz polską tradycje ludową”

 „Stowarzyszenie PODLASKIE KUKUŁKI” powołane do wspierania Zespołu Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki” działającego przy Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim przedkłada ofertę koncertową do zaprezentowania programu artystycznego na organizowanych przez Państwa uroczystościach i imprezach kulturalnych.

Zespół „Podlaskie Kukułki” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w regionie zespołów folklorystycznych, czerpiący do swojego repertuaru wiedzę z rozległego bogactwa ludowych piosenek, obrzędów, tańców i przyśpiewek. W swoim repertuarze posiada tańce narodowe (polonez, mazur i krakowiak), suity: podlaską, rzeszowską, sądecką oraz tańce łowickie, wiązankę pieśni podlaskich i wycinanki wokalne z różnych regionów Polski. W repertuarze zespołu mamy również program historyczno-patriotyczny w strojach narodowych – szlacheckich zatytułowany „ To nasz dom to nasz kraj”. Czas trwania programu to ok. 25 min. Zespół występuje przy akompaniamencie własnej kapeli. Czas trwania koncertu to średnio od 25 do 40 minut do uzgodnienia z organizatorem. Do zaoferowania mamy również, szczególnie na imprezach plenerowych – wspólny taniec podlaski – (chodzony, tupacz, krakowiak).

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty koncertowej a ze swojej strony zapewniamy pokaz różnorodnych strojów ludowych, fantastyczną choreografię, muzykę na żywo, co w połączeniu z pełną energii młodością i profesjonalizmem członków zespołu zapewnią obserwującej występy publiczności niezapomniane przeżycia estetyczne i emocjonalne.

W razie pytań co do ustalenia terminów oraz szczegółów koncertu zapraszamy do kontaktu mailowego: podlaskie.kukulki@gmail.com